Sulík s Matovičom ako politicky závadné persóny

Autor: Darius Reguly | 20.5.2019 o 19:43 | Karma článku: 3,00 | Prečítané:  1175x

Nič lepšie mi nenapadlo napísať do názvu po prečítaní diskusie pod dnešným Marcovým článkom o Sulíkovi. Matoviča som tam priradil z obdobného dôvodu ako Sulíka, ich neprijateľnosti pre vládnych a mnohých opozičných diskutérov.

Keďže som článok nečítal, k samotnému autorovi sa vyjadrovať nebudem, podobne ako ani k Havranovi, Marcovmu spolupútnikovi v jasnozrivom pomenúvaní dôvodov, prečo nie Sulíka s Matovičom. Obidvaja sú súčasťou mocenských hier, nuž koho chlieb jedia, toho pesničky spievajú. Im o nastolenie a dodržiavanie pravidiel hry v spoločnosti, ani o lepší život obyvateľov krajinky nejde. To by ich postoje k existujúcej mizérii mali iný kaliber prieraznosti.

Ale k diskusii. Z pomerne širokého rozsahu vyplynulo prevažujúce súhlasné pritakávanie diskutérov s obsahom článku. A práve diskutéri ma zaujali a podnietili k týmto pár riadkom. Že svoje nádeje na spoločenskú zmenu spájajú s PS, Spolu je legitímne.

Vidieť však v Sulíkovi a Matovičovi nevhodných ľudí na eventuálne vládnutie, je zlým vyhodnotením situácie. So svojimi stranami sú dlhodobo jedinými zástancami potrebných zmien v spoločnosti. Hľadať v nich dokonalosť je bieda úsudku. A neustále omieľanie ich chýb je len prejavom prázdneho tárania autorov príspevkov. Mám na mysli nielen vládnych, ale aj iným spôsobom poškodených diskutérov, ktorých pridaná hodnota spočíva len v súhlase s narastajúcimi škodami, spôsobovanými občanom ich volenými obľúbencami, teda v konečnom dôsledku aj sebe.

Je až úsmevné s akou vehementnosťou sú títo dvaja opoziční predstavitelia a ich strany pranierovaní pri akejkoľvek možnej príležitosti. Pritom fakty o ich odhaľovaní porušovania práva a zákonov, flagrantného zneužívania právomocí verejnými činiteľmi, umožňovania vytvárania zločineckého prostredia mocenskými štruktúrami a ich podiele na ňom, dávajú spolu s odhaleniami nebojácnych novinárov, možnosť nám občanom, na základe zverejňovaných informácii, nielen tieto porovnávať s inými, ale ich aj vyhodnocovať a zaujímať k dianiu v spoločnosti adekvátne, autonómne stanovisko.

Vyplakávame ako je tu na „dve veci“, ale ak máme racionálne hodnotiť naše možnosti na pokus o zmenu, veľmi ľahko sme ochotní skĺznuť k „neokukanému“, staré zahodiť a po určitom čase zase len vyplakávať.

Myslím si, že väčšina tých diskutujúcich, ktorí ma vyprovokovali k napísaniu uvedeného, si uvedomuje, že pre nich by bolo veľkým ponížením, ak by sa v akejkoľvek podobe mal zopakovať predchádzajúci scenár z posledných parlamentných volieb. Mnohokrát potvrdeným faktom je, že aj dobrí ľudia robia zlé skutky. Stačí nedomyslieť dôsledky svojich činov.

Tak ako Sulík, ani Matovič nemajú dať akú záruku, že v prípade volebného úspechu a podielu vo vláde sa nespreneveria tomu, čo roky tvrdia. Aby som dal jednému z nich v parlamentných voľbách svoj hlas, postačuje ich sľub. A či by bol Sulík premiérom, alebo nie, je nepodstatné. Mám zato, že si to aj on uvedomuje. Podmienky života v krajinke sú odsúdené len na serióznu spoluprácu mocenských štruktúr. Tvrdenie muziky podľa súčasných partitúr, už nech by ju hralo akokoľvek zložené teleso, rozšíri celospoločenskú hnilobu aj na to najcennejšie čo máme, najmladšie generácie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Súd vypočúval Bašternákovu správkyňu, riešili aj skrytý majetok

Sudkyňa, ktorá konkurz dozoruje, povedala viacero nových informácií.

Dobré ráno

Dobré ráno: Voľby ukázali, že ani Orbán nie je večný

Voľby v Poľsku a Maďarsku ukázali rozdelené krajiny.


Už ste čítali?