Voľba medzi súmrakom a šancou urobiť krok vpred

Autor: Darius Reguly | 22.3.2019 o 11:06 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  591x

Takto vnímam kandidátov druhého kola prezidentských volieb. U jedného, sú to skutky strany v ktorej sa našiel, u druhého, verejne daný prísľub, pobiť sa s molochom zla.

Voľba Šefčoviča ponúka len potvrdenie a pokračovanie v doterajšom drancovaní krajinky, bohorovnosti, flagrantnom porušovaní pravidiel, všetkého schopnými vládnymi tvorcami a šíriteľmi zla, a na nich, za služby, službičky a sýte džgance, prisatú hordou rôznych parazitov.

 

Náprotivok Čaputová, má širší záber, aj keď ňou samotnou deklarované „postaviť sa zlu“, ak by sme ju doslovne brali za výrok, svoj operačný priestor prísne vymedzuje, čo by bolo pre nás občanov pozitívne a dávalo by to nádej na postupné udomácňovanie a presadzovanie sa práva a zákonnosti pri správe vecí verejných. Ak bude jej hlas pravidelne, dostatočne a vecne počuť, je reálny predpoklad, že sa začnú prebúdzať nielen svojvôľou politických „elít“ uspávaní občania, ale dodá odvahu aj tým, ktorí dnes z rôznych príčin, či už strachu o zamestnanie, šikanovanie, rôzne formy nátlaku, radšej „držia huby a krok“, na rôznych úrovniach štátnej a verejnej správy.

 

V každom prípade dostaneme priebežné hodnotenie nás samých za takmer tridsať rokov, čo drvivá väčšina z nás „naháňame len svoje chvosty“, aj napriek tomu, že pre všetkých platné, najdôležitejšie písmo v krajinke, nám nielen zaručuje slobodu, ale umožňuje aj zodpovedné vyberanie takých nami volených zástupcov, ktorí nám nebudú len roky „srať na naše hlavy“. A keď už, však sme ľudia, mohli by sme si začať uvedomovať, že tu neplatí okrídlené „opakovanie je matka múdrosti“.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Sociálny systém čaká na Husákove deti, ako to zvláda dnes?

Vyše 7500 ľudí čaká na miesto v domove pre seniorov.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Okrem vychádzok k lekárovi ich naozaj nič nečaká?

Až po päťdesiatke si človek uvedomuje, že staroba je tŕnistý pojem.

Dobré ráno

Dobré ráno: Proti novinárom sa spojili mafia, exsiskári aj policajti

O čom hovorí sledovanie novinárov.


Už ste čítali?