Prečo ľudia budú voliť Harabína a Šefčoviča

Autor: Darius Reguly | 2.3.2019 o 10:42 | Karma článku: 10,04 | Prečítané:  4933x

Odpoveď sa ponúka sama, napriek trom desaťročiam ústavne deklarovanej slobody sa nám nedarí  uchopiť vlastné veci do svojich rúk.

Obidvaja kandidáti predstavujú tú časť politického a spoločenského trendu v krajinke trvajúceho už tridsať rokov, ktorá predstavuje zlo a deštrukciu.  A ľuďom sa zlo páči, vedia sa s ním stotožniť, aj keby na chlieb nebolo, hrdlo stačí zvlažiť, úsmevom zažiariť, či „právnym štátom“ autobus oblepiť.

Dobro je pre nich nanič. Sú si vedomí, že preň musí každý „makať“ najskôr na sebe, aby sa mu mohli otvoriť očičká a vidieť dianie z iného uhla pohľadu. Takto je to oveľa ľahšie, netreba premýšľať, netreba mať vlastný názor k ničomu, stačí sa podriadiť, nechať sa klamať, manipulovať a „spravodlivo“ nadávať na každého, koho mu jeho vzory „pravdy v neutíchajúcej zlobe“ označia.

Tu neplatia porovnávania o poznaní, človečenstve, prirodzených ľudských hodnotách, o rozhodovaní sa pre niečo, nie proti niekomu. Časté poukazovanie na našu zadubenosť, nevzdelanosť, že práve tá je príčinou stavu, v akom sa ako spoločnosť nachádzame, je zavádzajúce. Na čele štátu, všetkých jeho inštitúciách, na všetkých úrovniach, sú ľudia s vysokoškolským vzdelaním v úplnej prevahe. Tí udávajú smerovanie, tí formujú aj deformujú myslenie ľudí, ich slová o jednom a skutky o druhom sú stavebným kameňom zla, ktoré predstavujú. Z ich rozpoltenosti sa potvrdzuje okrídlené „voľbami sa aj tak nič nezmení“, keďže delegovanú moc v prvom rade zneužívajú pre svoje osobné, nanajvýš partikulárne ciele, nie celospoločenské potreby. Nevedomý a zmätený, je definícia voliča Harabína, Šefčoviča, ale aj Kotlebu. Hlas pre nich je voľbou vlastnej bezútešnosti, bezradnosti v živote, odovzdanosti sa osudu, neuvedomujúc si jeho rozhodujúcu a nezastupiteľnú úlohu v jeho tvorbe každým z nás.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Beaty Balogovej

Keď sme ešte Rómov volali cigáni (píše Beata Balogová)

Nobelistka vysvetlila, aké to je, keď páli farba kože a tú bolesť cítia generácie.

Stĺpček Petra Schutza

Kde sa začína a kde končí rebélia Pellegriniho

Kalavská i Pellegrini boli porazení tak v rámci Smeru, ako aj celej koalície.


Už ste čítali?