Vládnu nám tvory z inej dimenzie

Autor: Darius Reguly | 31.1.2019 o 11:59 | (upravené 31.1.2019 o 12:09) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  635x

Áno. Len nám to ešte nedochádza v každodenných radostiach a starostiach pozemšťana, fungujúceho bez odporu voči rozsievanému zlu, s vnúteným, čoraz nižším, neslobodnejším prahom prežitia.

Až doposiaľ som si tiež myslel, že správu vecí verejných delegujeme cez volených zástupcov, však máme na to aj ústavu, z ktorých sa síce v krátkom čase ich reálneho napĺňania mandátu poväčšine vykľujú nenásytné obludy, schopné akéhokoľvek zla, nevážiace si zákony a právo, rozkrádajúce verejné zdroje, zneužívajúce svoje postavenie v širokej škále činností, od preferovania súkromných, nie verejných záujmov, až po likvidáciu oponentov, či, z ich pohľadu, pre nich závadných osôb. Že do občanov zasievajú neistotu, strach, ale čím ďalej tým viac aj nenávisť voči sebe, vnímam ako dôsledok ich nezodpovedného, nekontrolovateľného, spupného, aj sebe škodlivého konania. Skorumpované, zbastardené režimy sú aj inde vo svete nielen u nás. My máme aspoň demokratickú ústavu, ktorej duch sa ešte nezrodil, lebo jej obsah nemá kto ochraňovať.

 

Všetko je to však len ilúzia. Už tretie volebné obdobie nám vládnu zvláštne, v podobe ľudí existujúce tvory, v ktorých domovine platia iné zákony a obyčaje ako na našej Zemi. Kým sa správali ako zlo vyznávajúci ľudia, ochotní a schopní ho použiť vždy, keď im to vyhovuje, to človek dokáže chápať, aj takí sme. Až keď prišli s prevratným, v ich dimenzii bytia evidentne bežným tvrdením, že 13,5 sa rovná 15, nie je dôležité v akom kontexte, nielenže sa mi zrazilo obočie dokopy, v truhlici mi nastal nevídaný zmätok, zachvátila ma nevýslovná zvedavosť, ale až po troch dňoch som si začínal uvedomovať, tú, pre našu matičku Zem úžasnú novinu, že nie sme vo vesmíre osamotení. Mohutne vo mne rastie pýcha, že práve z našej krajinky do celého okolitého sveta sa nesie zvesť, hlásaná najpovolanejšími z povolaných – našimi zákonodarcami. Budem s napätím očakávať, čo sa z toho v budúcnosti vykľuje, aké princípy, normy, pravidlá svojej existencie nám budú ešte ochotní odhaliť, keď vodca ich tlupy zasadne na náš „ústavný súd“.

 

PS: Verím, že nemecká kancelárka Merkelová pri svojej návšteve u nás, nebude taká malicherná a túto našu kolosálnu jedinečnosť, keď už neocení, aspoň nám ju nebude závidieť. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Beaty Balogovej

Keď sme ešte Rómov volali cigáni (píše Beata Balogová)

Nobelistka vysvetlila, aké to je, keď páli farba kože a tú bolesť cítia generácie.

Stĺpček Petra Schutza

Kde sa začína a kde končí rebélia Pellegriniho

Kalavská i Pellegrini boli porazení tak v rámci Smeru, ako aj celej koalície.


Už ste čítali?