Kiska čoby člen Smeru?

Autor: Darius Reguly | 5.12.2018 o 20:56 | (upravené 5.12.2018 o 21:11) Karma článku: 2,73 | Prečítané:  1176x

Na samom začiatku jeho politickej kariéry a zároveň vykonávania funkcie prezidenta, som ho vnímal ako pomerne solídne zorientovaného človeka v politickom a spoločenskom kvase našej cesty k demokracii.

Nemienim tu analyzovať jeho pôsobenie, to urobia tí, čo sú za to platení a iní, eventuálne voliči. Ale nedá mi ako občanovi, ktorý mu dal hlas vo voľbách, napísať pár viet k jeho kotrmelcom, vlastne len k tomuto poslednému. K tým z končiacej sa zimy sa nebudem vracať, opakoval by som sa.

Kiska mal Lajčákovu demisiu prijať. Že Lajčák robí zo seba hlupáka, je jeho spôsob prezentácie, robí len to, čo vie. A to je zároveň aj odpoveď na „erudované hodnotenie“  jeho odbornej a ľudskej výnimočnosti, či nebodaj nenahraditeľnosti.

Zato Kiskova hra na štátnika by bola len úsmevná, keby nebola tak veľmi degradujúca úrad, ktorý zastáva. Ak prezident prišiel k záveru, že z hľadiska našej krajinky, či EÚ, je nevyhnutné byť prítomný na avizovanom stretnutí v Marrákeši, a preto je potrebné robiť zo seba nekompetentného vo funkcii, je na veľkom omyle. Naša účasť, či neúčasť nič neovplyvní, ide o nezáväzný dokument, ku ktorému sa bude možné pripojiť kedykoľvek v budúcnosti. Mám zato, že niektoré z bodov dokumentu sú pre každú krajinu neprijateľné aj v čo len v deklarovanom znení. Migrácia ako fenomén a jedna zo súčasných hlavných svetových politík, je tak rôznorodý a v mnohom protichodný živý organizmus, že neničivé dopady na všetkých aktérov, dnes, zajtra, ani za päť rokov nedokáže nikto predvídať, ani ponúknuť zaručene úspešné postupy. Žiadny nátlak nie je riešením, len semenišťom problémov.

K Smeru, k Smeru, bližšie k Smeru, nutkanie napísať to, mi nevnukol len Gašparovič, čoby člen Smeru.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Beaty Balogovej

Keď sme ešte Rómov volali cigáni (píše Beata Balogová)

Nobelistka vysvetlila, aké to je, keď páli farba kože a tú bolesť cítia generácie.

Stĺpček Petra Schutza

Kde sa začína a kde končí rebélia Pellegriniho

Kalavská i Pellegrini boli porazení tak v rámci Smeru, ako aj celej koalície.


Už ste čítali?