Slovenské nádeje, nevedomosť aj zlé úmysly

Autor: Darius Reguly | 20.3.2018 o 20:25 | (upravené 21.3.2018 o 4:39) Karma článku: 1,55 | Prečítané:  513x

Hľadáme východiská a riešenia v situácii, ktorú sami nemáme pod kontrolou, čo nám možnosti nielen sťažuje, ale v mnohých ohľadoch neumožňuje. 

Nádeje vkladám do mladých ľudí, do ich viery v dobro, aj keď ešte nie celkom poznajú jeho cenu. Nevedomosť je každodennou súčasťou nás dospelých, ktorí sme z rôznych príčin odmietli nádej v dobro  ako základné východisko nášho bytia. Zlé úmysly sú efektívnym, ľahko dostupným riešením ľudí, ktorí pochopili, že nádeje mladých majú čas a nevedomosť dospelých je trváca.

Narcistický „krízový manažér“ Drucker na poste ministra vnútra, je možno voľbou pre Fica a jeho obligatórnych pajácov Bugára s Dankom v prihrávke na ťažko uplatniteľného, čoby premiéra, Pellegriniho, ale nemôže ňou byť, pre, slušne napísané, ani ľahko modelovateľného Kisku. Ak si má prezident udržať základný kredit úradu, mal by minimálne trvať na nestraníkovi, pokiaľ ide o post ministra vnútra. Z môjho pohľadu by to mal byť človek mimo momentálneho výkonu štátnej služby. Dlhú životnosť by zrejme nemal, ale impulzy, ktoré by dal zložkám v jeho pôsobnosti, by boli semenami vzklíčenia reálnej nezávislosti policajných zložiek, bez ktorých demokratickú spoločnosť nie je možné vytvárať (  čerstvo viď Francúzsko verzus bývalý exprezident ).

V marazme súčasných udalostí sa  celkom vytráca pôsobenie prokuratúry a súdov, tí sa musia tešiť, že sú mimo záujmu, hoci sú neoddeliteľnou a určujúcou súčasťou z hľadiska zákonnosti a práva v spoločnosti, kde neprávosť je chlebom každodenným. Obdobným problémom, aj keď s oveľa nižšou mierou dôležitosti sú ostatné štátne inštitúcie. To všetko sú však spojené nádoby, bez ktorých, bezvýhradne právu a zákonnosti slúžiacich ľudí v nich, nie je demokracia možná.

Prezident znovu urobil fatálnu chybu., Podľa ústavy mu neprislúcha schvaľovať jednotlivých ministrov. To je záležitosť parlamentu. Celá záležitosť, ak neschváli narcisa, sa môže ťahať až do riadnych parlamentných volieb. Vyjadrovať sa z pohľadu občana k výkladu ústavy vo vzťahu k prezidentovi a jeho vysvetľovaniu si základného právneho aktu štátu mi príde zahanbujúce. Vždy je najmenej bolestivé priznať chybu a v budúcnosti sa jej vyvarovať. Urobiť chybu a snažiť sa ju odstrániť druhou, ešte väčšou chybou, je seba zničujúce.

Že zo strany koaličníkov ide len a len o zlé úmysly za účelom udržania si moci, možnosti pokračovania v neprávostiach, časovom vyhnívaní starších káuz, nie je žiadna pochybnosť. Preukázať a dokázať im zlé skutky budú môcť len tí, ktorí po zmene mocenských pomerov budú mať možnosť disponovať s príslušnou dokumentáciou.

Ak by však stav v spoločnosti nebol až taký alarmujúci na základe všeobecnej mienky občanov, iste by sme indivíduá počnúc Ficom a Dankom končiac, len chválili. Určite by ma politika nenervovala, keď je toľko príjemnejších činností. Nemusela by ma ani v tejto situácii, ale nežijem pod vládou týchto lumpov len sám.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Beaty Balogovej

Keď sme ešte Rómov volali cigáni (píše Beata Balogová)

Nobelistka vysvetlila, aké to je, keď páli farba kože a tú bolesť cítia generácie.

Stĺpček Petra Schutza

Kde sa začína a kde končí rebélia Pellegriniho

Kalavská i Pellegrini boli porazení tak v rámci Smeru, ako aj celej koalície.


Už ste čítali?